25 років

1 червня 2018 року виповнюється 25 років з дня створення ДНДІФКС. З нагоди 25 річниці інституту 1 червня 2018 р. на базі ДП «ОНСЦ Конча-Заспа» відбудеться урочисте святкування з 1430 до 1830.
До участі в урочистому заході запрошено керівництво Мінмолодьспорту України, НОК України, представники спортивних федерацій, відомі вчені спортивної науки, ветерани ДНДІФКС, спортсмени, тренери, представники громадськості, інші почесні гості.
Державний науково-дослідний інститут фізичної культури і спорту (ДНДІФКС) створено у 1993 р. на базі Проблемної науково-дослідної лабораторії (ПНДЛ) високих тренувальних навантажень Українського державного університету фізичного виховання і спорту (зараз – Національний університет фізичного виховання і спорту України).
Інститут створено для вирішення науково-методичних та науково-практичних проблем у галузі фізичної культури і спорту в України.
Головними завданнями інститут є:
• аналіз сучасних тенденцій розвитку фізичної культури і спорту у світі, узагальнення наукових розробок, одержаних в Україні і за кордоном;
• виконання найбільш актуальних фундаментальних та прикладних досліджень зі спорту вищих досягнень;
• координація науково-дослідних робіт з фізичної культури і спорту, які виконуються установами, організаціями і закладами, підпорядкованими Мінмолодьспорту України;
• впровадження результатів досліджень у практику підготовки спортсменів вищої кваліфікації;
• організація та координація роботи з науково-методичного забезпечення підготовки спортсменів збірних команд;
• підготовка та видання наукової, навчально-методичної, науково-популярної літератури;
• розвиток перспективних напрямі наукового міжнародного співробітництва та співробітництва з іншими галузями.
На різних етапах розвитку Інституту працювали та працюють видатні вчені зі спортивної педагогіки, фізіології, медицини, психології, біохімії та інших направлень. Серед них варто згадати, наприклад, О. В. Качоровську, А. З. Колчинську, В. Д. Моногарова, В. М. Платонова, В. С. Міщенко, М. М. Булатову, В. М. Левенця, А. Г. Яценко та інших видатних вчених. Здійснені ними розробки теоретичних і методологічних основ спорту вищих досягнень здобули всесвітнього визнання. Велика заслуга у цьому належить директорам інституту Д. А. Поліщуку (1993 – 1996 рр.). В. С. Міщенку (1997 – 1998 рр.), В. М. Болобану (1998 – 2000 рр.), К. П. Сахновському (2000 – 2003 рр.).
У 2003 р. директором Інституту став Володимир Олексійович Дрюков – фахівець високої кваліфікації – доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор, заслужений тренер України, майстер спорту міжнародного класу із сучасного п’ятиброства, який мав багаторічний досвід практичної та наукової діяльності в галузі фізичної культури і спорту.
В теперішній час в Інституті створено шість наукових лабораторій: діагностики функціонального стану спортсменів; психофізіологічної діагностики; ергогенних чинників у спорті; удосконалення фізичної підготовленості та технічної майстерності спортсменів; поточного та оперативного контролю підготовленості спортсменів збірних команд України; програмування та впровадження результатів наукових досліджень у практику підготовки збірних команд України та відділ науково-організаційної роботи, в яких працює 33 співробітника, з яких 2 доктора наук та 10 кандидатів наук.
Найважливішим напрямом роботи Інституту є науково-методичне забезпечення підготовки збірних команд країни до чемпіонатів світу, Європи, Олімпійських ігор та інших міжнародних змагань. Така практична реалізація наукових досліджень має суттєвий позитивний вплив на підготовку спортсменів високої кваліфікації, збагачує тренерів, які працюють зі збірними командами, сприяє досягненню спортивних результатів світового рівня, перемогам українських спортсменів на міжнародних змаганнях, у тому числі й на Олімпійських іграх.
За свою плідну працю співробітники Інституту не раз отримували добрі слова найяскравіших зірок світового та українського спорту та їх тренерів. Серед них Віталій і Володимир Кличко, Яна Клочкова, Валерія Гончарова, Олена Садовнича, Олег Верняєв, Павло Тимощенко, Ольга Харлан та ін.
Сьогодні ДНДІФКС бере найактивнішу участь у системі науково-методичного забезпечення підготовки найсильніших українських спортсменів до Ігор ХХХІІ Олімпіади у Токіо (Японія). Водночас триває інтенсивний пошук нових ефективних форм підготовки найсильніших українських спортсменів, поліпшуються всі основі аспекти цієї роботи.
Тісний зв’язок із практикою, співробітництво зі збірними командами країни з біатлону, фехтуванню, сучасному п’ятиборству, легкої атлетики та інших видах спорту – це те, що насамперед визначає авторитет Державного науково-дослідного інституту фізичної культури і спорту. Співробітники Інституту завжди в центрі проблем підготовки спортсменів, і це дозволяє коригувати тренувальні навантаження, враховуючі індивідуальні особливості спортсменів, істотно та позитивно впливати на наукові пошуки не тільки інституту, але і всієї науково-спортивної галузі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*